Destylatory rozpuszczalnika - Z wymiennym zbiornikiem - AV 70

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika [l] 70l
Temp. robocza ( max w °C ) 180
Napięcie 380V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 210
Moc grzewcza 1,6 kW 230V
Olej diatermiczny 42l
Waga [kg] 160/190
Wymiary[mm] 590 x 830h x 2100
Pojemność zbiornika [l] 70l
Temp. robocza ( max w °C ) 180
Napięcie 380V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 210
Moc grzewcza 1,6 kW 230V
Olej diatermiczny 42l
Waga [kg] 160/190
Wymiary[mm] 590 x 830h x 2100

Filmik:

Opis:

Seria destylarek rozpuszczalników AV została zaprojektowana i wykonana by zmaksymalizować wydajność regeneracji zabrudzonego rozpuszczalnika (odzysk rozpuszczalnika) używanego w procesach np. mycia. Możliwość maksymalnej regeneracji rozpuszczalników w destylarkach typu AV zagwarantowana jest przez zastosowanie zbiornika wymiennego (dodatkowego), pozwalającego wykonać więcej cykli destylacji rozpuszczalnika i zebrać rozpuszczalnik do destylacji bezpośrednio w miejscu użytkowania rozpuszczalnika. Destylarki do rozpuszczalników serii AV są destylarkami, które posiadają możliwość wyjmowania zbiornika z destylatora. Urządzenia te zostały wykonane w celu zaspokojenia wymagań firm, mających potrzebę destylacji zabrudzonego rozpuszczalnika w celu jego oczyszczenia z substancji takich jak: oleje, żywice, żelkoty, pigmenty farb lub tłuszcze.

Wydajność destylacji opisywanego destylatora rozpuszczalnika zawiera się na poziomie 280 litrów w ciągu 24h przy destylacji ciągłej (zależne od stopnia zabrudzenia rozpuszczalnika i rodzaju mieszaniny poddanej destylacji).

W ofercie destylarek firmy Redux znajdziecie Państwo następujące destylatory do rozpuszczalników serii AV:

 • Regenerator rozpuszczalnika AV 30 ze zbiornikiem o pojemności 26L
 • Destylator rozpuszczalnika AV 70 - pojemność zbiornika 70L
 • Regenerator rozpuszczalnika AV 110 ze zbiornikiem o poj. 110L
 • Destylarka AV 200 ze zbiornikiem na rozpuszczalnik 150L

Destylarki te mogą być wyposażone w automatyczny system załadunku rozpuszczalnika przeznaczonego do destylacji lub w manualny system załadunku rozpuszczalnika, przy wykorzystaniu podciśnienia wytwarzanego przez pompę próżniową Vacuum (elektryczną lub pneumatyczną). Przy załadunku automatycznym, destylarki rozpuszczalnika serii AV są doposażone w pompę pneumatyczną dwu membramową, służącą do przepompowywania rozpuszczalnika przeznaczonego do destylacji z pojemnika, w którym zgromadzony jest brudny rozpuszczalnik, wprost do zbiornika destylatora rozpuszczalnika. Maksymalny poziom rozpuszczalnika w zbiorniku destylarki jest kontrolowany poprzez pływak poziomu maksimum i minimum.

Podczas ręcznego załadunku rozpuszczalnika, za pomocą podciśnienia wytwarzanego przez niezależne od destylatora - urządzenie próżniowe Vacuum; poziom rozpuszczalnika w zbiorniku destylatora jest kontrolowany przy pomocy zaworu odcinającego oraz wziernika, zamontowanego w stalowej pokrywie zbiornika regeneratora rozpuszczalnika.

Tak jak wszystkie destylarki rozpuszczalników firmy Redux, również i ta seria destylarek rozpuszczalników charakteryzują się trwałą, solidną, stalową konstrukcją z epoksydowym lakierowaniem na gorąco, aby zapewnić odpowiednią wydajność, ochronę, trwałość i żywotność destylatorów rozpuszczalników. Wyjątkowa wygodna obudowa przedmiotowej destylarki rozpuszczalników umożliwia szybki dostęp do części składowych destylatora - jest to pomocne przy przeglądach kontrolnych i prac konserwacyjnych destylatora do rozpuszczalników.

Każdy model destylarki do rozpuszczalników serii AV w zależności od rodzaju destylowanego rozpuszczalnika, dostępny jest w wersji z chłodnicą wykonaną z miedzi CU lub ze stali nierdzewnej AISI 304 wymaganej do destylowania mieszanin rozpuszczalników i ich zabrudzeń, które reagują z miedzią. Wszystkie destylarki rozpuszczalnika serii AV są dostępne w wersji z zabezpieczeniem elektrycznym, standardowym w wersji ADT (3G),(strefa 2) jak również w wersji z zabezpieczeniem antywybuchowym EEXD (2G), nadające się do użytku w strefie 1.

Przedmiotowa destylarka rozpuszczalników – model AV 70 jest wyposażony w zbiornik wyjmowany za pomocą żurawia ręcznego, z wnętrza regeneratora do odzysku rozpuszczalników.

Odpowiednia budowa destylatora rozpuszczalnika wraz z użyciem worków do destylacji Redux, gwarantuje wygodne i łatwe usuwanie brudu (szlamu) podestylacyjnego z destylarki rozpuszczalników. Poprzez umieszczenie całości mieszaniny rozpuszczalnika wraz z zabrudzeniem w worku destylatora rozpuszczalników, pozostałe po destylacji odpady nigdy nie wchodzą w bezpośredni kontakt z operatorem destylatora rozpuszczalników. Po zakończonym procesie destylowania, odpad ze zbiornika destylarki rozpuszczalnika może być łatwo usunięty razem z workiem oraz zutylizowany.

Użytkowanie i obsługa destylarki do rozpuszczalników - wersja AV 70 jest niezwykle prosta, wystarczy włożyć odpowiedni worek Redux Bag do zbiornika destylarki i wlać do niego brudny rozpuszczalnik. Następnie ustawić odpowiednią dla danego typu rozpuszczalnika (zgodnie z jego kartą charakterystyki) temperaturę destylacji i uruchomić proces destylacji rozpuszczalnika. Po okresie ok. 30-40 minut, rozpocznie się odparowywanie rozpuszczalnika, który po skropleniu w przewodach chłodnicy (wykonanej z miedzi lub stali kwasoodpornej AISI 304), pozostanie skroplony do pojemnika na zewnątrz. Tak uzyskany rozpuszczalnik może zostać ponownie wykorzystany. Np. do celów mycia elementów stalowych drukarskich lub innych.

Po zakończonym procesie pierwszej destylacji rozpuszczalnika, po wyczekaniu aż destylarka osiągnie temperaturę ok. 50°C, (sygnalizuje to specjalna naklejka na pokrywie destylarki) należy wyciągnąć worek do destylacji rozpuszczalników Redux Bag wraz ze szlamem (odpad lakierniczy, farba, żelkot-wszystko to co stanowiło zabrudzenie rozpuszczalnika) i całość zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do destylacji rozpuszczalników o temp. wrzenia powyżej 160°C zaleca się, aby destylarka rozpuszczalnika posiadała na wyposażeniu tzw. generator próżniowy vacuum – w wersji pneumatycznej lub elektrycznej, który służy do obniżania temperatury, w której odbywa się proces destylacyjny.

Jeżeli chodzi o dostępne opcje wyposażenia destylatora rozpuszczalnika AV 70, należy wziąć pod uwagę następującego elementy:

 • Chłodnica powietrzna destylatora rozpuszczalnika może być miedziana lub nierdzewna Inox.
 • Zabezpieczenie elektryczne destylarki rozpuszczalnika w wykonaniu dla strefy wybuchowej 1 (2G) lub 2 (2G lub 3G).
 • Worki do destylarki rozpuszczalników Redux Bag.
 • Pierścienie rozprężne do worków Redux Bag– umożliwiają prawidłowe ułożenie i pełniejsze przyleganie worka do zbiornika destylatora.
 • Generator próżniowy Vacuum – pozwala na obniżenie temperatury wrzenia destylowanego rozpuszczalnika a także pełni funkcję gromadzenia destylatu w trakcie cyklu destylacji w zbiorniku generatora Vacuum, który jest dopasowany do pojemności destylarki rozpuszczalników.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Destylator praca ciągła AV70 wymiary

  Zadaj pytanie o produkt:
  Destylatory rozpuszczalnika – Z wymiennym zbiornikiem – AV 70