Destylatory rozpuszczalnika - Z wymiennym zbiornikiem - AV 110 

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika [l] 110 l
Temp. robocza ( max w °C ) 180
Napięcie 380V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 210
Moc grzewcza 12 kW 380V
Olej diatermiczny 63l
Waga [kg] 230/280
Wymiary[mm] 680 x 980h x 2300

Filmik:

Opis:

Seria regeneratorów rozpuszczalników typy AV została zaprojektowana i wyprodukowana w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć wydajność destylacji zabrudzonego rozpuszczalnika (jego odzysk) używanego przy np. myciu różnorakich elementów (sit drukarskich, wałków, płyt fotopolimerowych itp.).

Sposobność uzyskania maksymalnego poziomu wydajności regeneracji rozpuszczalników w destylatorze rozpuszczalnika typu AV zagwarantowana jest poprzez zastosowanie dodatkowego wymiennego zbiornika, który pozwala wykonać więcej cykli destylacji rozpuszczalnika jeden po drugim, oraz zebrać rozpuszczalnik do destylacji bezpośrednio w miejscu użytkowania rozpuszczalnika.

Regeneratory do rozpuszczalników typu AV są destylatorami, które posiadają opcję wyjmowania zbiornika z urządzenia destylującego. Destylarki te zostały wykonane w taki sposób aby zaspokoić oczekiwania wielu użytkowników, które mają potrzebę destylowania zabrudzonych rozpuszczalników aby ich oczyścić z takich zabrudzeń jak: smary, oleje, żywice, pigmenty farb, żelkoty, polimery lub tłuszcze.

Efektywność destylacji opisywanego destylatora rozpuszczalnika zawiera się na poziomie 550 litrów w ciągu 24h przy destylacji ciągłej bez przerwy (zależnej od stopnia zabrudzenia rozpuszczalnika i rodzaju rozpuszczalnika poddanego procesowi destylacji).

W bogatej ofercie destylarek firmy Redux znajdują się następujące destylarki do rozpuszczalników serii AV:

 • Destylarka do rozpuszczalnika AV 30 ze zbiornikiem o pojemności 26l,
 • Urządzenie do regeneracji zabrudzonego rozpuszczalnika AV 70 - pojemność zbiornika 70l,
 • Destylator rozpuszczalnika AV 110 ze zbiornikiem o poj. 110l,
 • Regenerator do rozpuszczalnika AV 200 ze zbiornikiem na rozpuszczalnik 190l

Przedmiotowe destylatory mogą być opcjonalnie wyposażone w automatyczny system załadunku brudnego rozpuszczalnika przeznaczonego do destylacji lub w ręczny system załadunku rozpuszczalnika, przy wykorzystaniu podciśnienia wytwarzanego przez pompę próżniową Vacuum (elektryczną lub pneumatyczną). Podczas załadunku automatycznego, destylatory rozpuszczalnika typu AV są doposażone w pompę pneumatyczną dwumembranową, która służy do przetransferowywania rozpuszczalnika przeznaczonego do destylacji z pojemnika, w którym zgromadzony jest brudny rozpuszczalnik, wprost do zbiornika regeneratora rozpuszczalnika. Za uzyskanie poziomu maksymalnego rozpuszczalnika w zbiorniku destylatora odpowiada pływak poziomu maksimum i minimum w zbiorniku.

Podczas ręcznego załadunku rozpuszczalnika, za pomocą podciśnienia wytwarzanego poprzez - urządzenie podciśnieniowe Vacuum; poziom rozpuszczalnika w zbiorniku destylatora jest kontrolowany przy pomocy zaworu odcinającego oraz wziernika, zamontowanego w stalowej pokrywie zbiornika regeneratora rozpuszczalnika. . Tak jak wszystkie destylarki rozpuszczalników firmy Redux, również i ta seria destylarek rozpuszczalników charakteryzują się trwałą, solidną, stalową konstrukcją z epoksydowym lakierowaniem na gorąco, aby zapewnić odpowiednią wydajność, ochronę, trwałość i żywotność destylatorów rozpuszczalników. Wyjątkowa wygodna obudowa przedmiotowej destylarki rozpuszczalników umożliwia szybki dostęp do części składowych destylatora - jest to pomocne przy przeglądach kontrolnych i prac konserwacyjnych destylatora do rozpuszczalników.

Każdy model destylarki do rozpuszczalników serii AV w zależności od rodzaju destylowanego rozpuszczalnika, dostępny jest w wersji z chłodnicą wykonaną z miedzi CU lub ze stali nierdzewnej AISI 304 wymaganej do destylowania mieszanin rozpuszczalników i ich zabrudzeń, które reagują z miedzią. Wszystkie destylarki rozpuszczalnika serii AV są dostępne w wersji z zabezpieczeniem elektrycznym, standardowym w wersji ADT (3G),(strefa 2) jak również w wersji z zabezpieczeniem antywybuchowym EEXD (2G), nadające się do użytku w strefie 1.

Przedmiotowa destylarka rozpuszczalników – model AV 110 jest wyposażony w zbiornik wyjmowany za pomocą żurawia ręcznego, z wnętrza regeneratora do odzysku rozpuszczalników. Odpowiednia budowa destylatora rozpuszczalnika wraz z użyciem worków do destylacji Redux, gwarantuje wygodne i łatwe usuwanie brudu (szlamu) podestylacyjnego z destylarki rozpuszczalników. Poprzez umieszczenie całości mieszaniny rozpuszczalnika wraz z zabrudzeniem w worku destylatora rozpuszczalników, pozostałe po destylacji odpady nigdy nie wchodzą w bezpośredni kontakt z operatorem destylatora rozpuszczalników. Po zakończonym procesie destylowania, odpad ze zbiornika destylarki rozpuszczalnika może być łatwo usunięty razem z workiem oraz zutylizowany.

Użytkowanie i obsługa destylarki do rozpuszczalników - wersja AV 110 jest niezwykle prosta, wystarczy włożyć odpowiedni worek Redux Bagdo zbiornika destylarki i wlać do niego brudny rozpuszczalnik. Następnie ustawić odpowiednią dla danego typu rozpuszczalnika (zgodnie z jego kartą charakterystyki) temperaturę destylacji i uruchomić proces destylacji rozpuszczalnika. Po okresie ok. 30-40 minut, rozpocznie się odparowywanie rozpuszczalnika, który po skropleniu w przewodach chłodnicy (wykonanej z miedzi lub stali kwasoodpornej AISI 304), pozostanie skroplony do pojemnika na zewnątrz. Tak uzyskany rozpuszczalnik może zostać ponownie wykorzystany. Np. do celów mycia elementów stalowych drukarskich lub innych.

Po zakończonym procesie pierwszej destylacji rozpuszczalnika, po wyczekaniu aż destylarka osiągnie temperaturę ok. 50°C, (sygnalizuje to specjalna naklejka na pokrywie destylarki) należy wyciągnąć worek do destylacji rozpuszczalników Redux Bag wraz ze szlamem (odpad lakierniczy, farba, żelkot-wszystko to co stanowiło zabrudzenie rozpuszczalnika) i całość zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do destylacji rozpuszczalników o temp. wrzenia powyżej 160°C zaleca się, aby destylarka rozpuszczalnika posiadała na wyposażeniu tzw. generator próżniowy Vacuum – w wersji pneumatycznej lub elektrycznej, który służy do obniżania temperatury, w której odbywa się proces destylacyjny.

Jeżeli chodzi o dostępne opcje wyposażenia destylatora rozpuszczalnika AV 110, należy wziąć pod uwagę następującego elementy:

 • Chłodnica powietrzna destylatora rozpuszczalnika może być miedziana lub nierdzewna Inox.
 • Zabezpieczenie elektryczne destylarki rozpuszczalnika w wykonaniu dla strefy wybuchowej 1 (2G) lub 2 (2G lub 3G).
 • Worki do destylarki rozpuszczalników Redux Bag.
 • Pierścienie rozprężne do worków Redux Bag– umożliwiają prawidłowe ułożenie i pełniejsze przyleganie worka do zbiornika destylatora.
 • Generator próżniowy Vacuum – pozwala na obniżenie temperatury wrzenia destylowanego rozpuszczalnika a także pełni funkcję gromadzenia destylatu w trakcie cyklu destylacji w zbiorniku generatora Vacuum, który jest dopasowany do pojemności destylarki rozpuszczalników.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Destylator wymiary AV110

  Zadaj pytanie o produkt:
  Destylatory rozpuszczalnika – Z wymiennym zbiornikiem – AV 110