Destylatory rozpuszczalnika - Z wymiennym zbiornikiem - AV 30

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika [l] 26l
Temp. robocza ( max w °C ) 180
Napięcie 230V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 78*
Moc grzewcza 2,5 kW 230V
Olej diatermiczny 15,2l
Waga [kg] 80/89
Wymiary[mm] 500x700hx1240

Filmik:

Opis:

Seria destylatorów do rozpuszczalników AV została zaprojektowana i wykonana by zmaksymalizować wydajność odzysku zabrudzonego rozpuszczalnika (regeneracja rozpuszczalnika) używanego w procesach np. mycia. Maksymalna zdolność destylacji rozpuszczalników w destylatorach serii AV zagwarantowana jest przez zastosowanie zbiornika wymiennego, który pozwala wykonać więcej cykli destylacji i zebrać rozpuszczalnik do destylacji bezpośrednio w miejscu użytkowania rozpuszczalnika.

Destylatory do rozpuszczalników serii AV są destylatorami posiadającymi możliwość wyjmowania zbiornika z destylarki. Zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników, którzy mają potrzebę destylacji zabrudzonego rozpuszczalnika w celu jego oczyszczenia z substancji takich jak: pigmenty farb, oleje, tłuszcze lub żywice.

Wydajność destylacji przedmiotowej destylarki rozpuszczalnika oscyluje na poziomie 96 litrów w ciągu 24h przy destylacji non-stop (zależne od stopnia zabrudzenia rozpuszczalnika i rodzaju mieszaniny poddanej destylacji).

W ofercie destylatorów firmy Redux znajdują się następujące typy destylatorów do rozpuszczalników serii AV:

 • Destylator rozpuszczalnika AV 30 ze zbiornikiem o pojemności 26L
 • Regenerator rozpuszczalnika AV 70 - pojemność zbiornika 70L
 • Destylarka rozpuszczalnika AV 110 ze zbiornikiem o poj. 110L
 • Regenerator AV 200 ze zbiornikiem na rozpuszczalnik 150L

Te destylatory rozpuszczalników mogą być wyposażone w automatyczny system załadunku rozpuszczalnika przeznaczonego do destylacji lub w manualny system załadunku rozpuszczalnika, przy wykorzystaniu podciśnienia wytwarzanego przez urządzenie próżniowe Vacuum.

Przy załadunku automatycznym, destylatory rozpuszczalnika serii AV są doposażone w pompę pneumatyczną dwumembramową, służącą do przepompowywania rozpuszczalnika przeznaczonego do destylacji ze zbiornika magazynującego, wprost do zbiornika destylarki rozpuszczalnika. Maksymalny poziom rozpuszczalnika w zbiorniku destylarki jest uzyskiwany przy pomocy pływaka.

Przy ręcznym załadunku rozpuszczalnika, za pomocą podciśnienia wytwarzanego przez niezależne od destylarki urządzenie próżniowe Vacuum; poziom rozpuszczalnika w zbiorniku destylarki jest kontrolowany przy pomocy zaworu odcinającego oraz wziernika w pokrywie zbiornika destylarki. . Tak jak wszystkie destylatory do rozpuszczalników firmy Redux, również i ta seria destylatorów charakteryzują się trwałą, solidną konstrukcją z epoksydowym lakierowaniem na gorąco, aby zapewnić odpowiednią ochronę, wydajność, trwałość i żywotność destylarki rozpuszczalników. Wyjątkowa budowa destylatora rozpuszczalników umożliwia szybki dostęp do części składowych destylatora - jest to pomocne przy przeglądach kontrolnych i konserwacji destylarki rozpuszczalników.

Wszystkie destylatory rozpuszczalników serii AV w zależności od rodzaju destylowanego rozpuszczalnika dostępne są w wersji z chłodnicą wykonaną z miedzi CU lub ze stali nierdzewnej AISI 304 wymaganej do destylacji mieszanin rozpuszczalników i ich zabrudzeń, które reagują z miedzią. Wszystkie destylatory rozpuszczalnika serii AV są dostępne w wersji z zabezpieczeniem elektrycznym, standardowym w wersji ADT (3G),(strefa 2) jak również w wersji z zabezpieczeniem antywybuchowym EEXD (2G), nadające się do użytku w pomieszczeniach niebezpiecznych strefa 1.

Przedmiotowa destylarka rozpuszczalników – model AV 30 jest wyposażony w zbiornik wyjmowany ręcznie, z wnętrza destylarki rozpuszczalników. Specjalna budowa destylarki rozpuszczalnika wraz z użyciem worków do destylacji Redux, gwarantuje optymalne i bezpieczne usuwanie szlamu podestylacyjnego z destylatora do rozpuszczalników. Poprzez umieszczenie całości mieszaniny rozpuszczalnika z zabrudzeniem w worku destylatora rozpuszczalników, pozostałe po destylacji odpady nigdy nie wchodzą w bezpośredni kontakt z operatorem destylarki rozpuszczalników. Po zakończonym procesie destylacji odpad ze zbiornika destylatora rozpuszczalnika może być łatwo usunięty wraz z workiem oraz zutylizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Użytkowanie i obsługa destylatora rozpuszczalników model AV 30 są bardzo proste, wystarczy włożyć odpowiedni worek Redux Bag do zbiornika destylarki i wlać do niego zabrudzony rozpuszczalnik. Następnie ustawić odpowiednią dla danego typu rozpuszczalnika (zgodnie z kartą charakterystyki rozpuszczalnika) temperaturę destylacji i uruchomić proces destylacji rozpuszczalnika. Po okresie ok. 30-40 minut, rozpocznie się odparowywanie rozpuszczalnika, który po skropleniu w przewodach chłodnicy (wykonanej z miedzi lub stali kwasoodpornej AISI 304), pozostanie skroplony do pojemnika na zewnątrz. Tak uzyskany rozpuszczalnik może zostać ponownie wykorzystany.

Po skończonym procesie pierwszej destylacji rozpuszczalnika, po odczekaniu aż destylator osiągnie temperaturę ok. 50°C, należy wyciągnąć worek do destylacji rozpuszczalników Redux Bag wraz ze szlamem (odpad lakierniczy, farba, żelkot-wszystko to co stanowiło zabrudzenie rozpuszczalnika) i całość zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Do destylacji rozpuszczalników o temp. wrzenia powyżej 160°C regenerator rozpuszczalnika powinien być wyposażony w generator próżniowy vacuum - pneumatyczny lub elektryczny. Służy on do obniżania temperatury procesu destylacji.

Dostępne opcje wyposażenia destylarki rozpuszczalnika AV 30:

 • Chłodnica destylarki rozpuszczalnika miedziana (Cu) lub nierdzewna, kwasoodporna (Inox).
 • Zabezpieczenie elektryczne destylarki rozpuszczalnika w wykonaniu dla strefy wybuchowej 1 (2G) lub 2 (2G lub 3G).
 • Worki Redux Bagdo destylarki rozpuszczalników.
 • Pierścienie rozprężne do worków Redux Bag– umożliwiają prawidłowe ułożenie i przyleganie worka do zbiornika destylarki do rozpuszczalników.
 • Urządzenie próżniowe Vacuum (generator próżniowy)– pozwala na obniżenie temperatury wrzenia destylowanego rozpuszczalnika a także pełni funkcję gromadzenia destylatu w trakcie cyklu destylacji w zbiorniku generatora Vacuum, który jest dopasowany do pojemności destylarki rozpuszczalników.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Destylator do pracy ciągłej AV30 wymiary

  Zadaj pytanie o produkt:
  Destylatory rozpuszczalnika – Z wymiennym zbiornikiem – AV 30