Destylatory rozpuszczalnika - Do automatycznej pracy ciągłej - Mav 500

Dane techniczne:

Efektywna pojemność zbiornika [L] 500
Geometryczna objętość zbiornika [L] 670
Napięcie / Częstotliwość V/Hz 400/50
Moc grzewcza Kw 40
Zużycie prądu A 62.1
Grzałki szt. 4
Zabezpieczenia IP 65
Średnia wydajność na godzinę * L/h 60-100
Chłodzenie destylatu – pierwszy stopień powietrzne
Chłodzenie destylatu – drugi stopień wodne
Pompa elektryczna vacuum pierścieniowo – cieczowa Poziom vacuum -0.9
Pojemność zbiornika z pierścieniem cieczowym 80 l
Moc chłodzenia za pomocą chillera CHI 1 [kW] 4,6
Podłączenie zasilania wody dla ESO (1”-2.5bar) 180 l/min
Podłączenie do sieci sprężonego powietrza o 800 l/min

Filmik:

Opis:

Destylarka do rozpuszczalników seria MAV 500 jest stosowana do destylacji rozpuszczalników i rozcieńczalników o zróżnicowanej strukturze chemicznej, takich jak: wszelkie rodzaje typu nitro, octan, rozcieńczalniki spirytusowe lub inne organiczne.

Zakres pracy regeneratora tego rozpuszczalnika jest realizowany automatycznie. Cykle destylacyjne składają się z następujących etapów:

  1. Załadunek rozpuszczalnika brudnego (odpadowego) z przygotowanego pojemnika SGL (z reguły jest to albo zbiornik 1000l typu PET lub wykonany ze stali nierdzewnej, ze stożkowym dnem - odbywa się automatycznie, aż do uzyskania najwyższego poziomu napełniania , którym steruje pływak elektryczny zamontowany w zbiorniku destylarki.
  2. Destylacja rozcieńczalnika rozcieńczalnika odbywa się w sposób automatyczny i jest programowalne w zależności od ustawionych poziomów temperatur destylacji.
  3. Odprowadzenie odpadu podestylacyjnego następuje w sposób automatyczny, do pojemnika ustawionego obok destylarki; odbywa się poprzez zawór rozładunkowy, rurkę teleskopową i pokrywę ze złączką/uszczelką na pojemniku.

Usuwanie odpadu podestylacyjnego odbywa się na dwa sposoby:
- „ na zimno”, czyli po wystygnięciu odpadu podestylacyjnego - opcja SFF,
- „ na gorąco” , czyli bez stygnięcia odpadu podestylacyjnego stosowane w wersji urządzenia do pracy ciągłej – opcja SFC

Tak jak wszystkie destylatory rozpuszczalników firmy Redux, również i ta destylarka do rozpuszczalników serii MAV 500 jest niezawodna i bezpieczna, ponieważ została wykonana zgodnie z surowymi normami europejskimi i poddana licznym testom bezpieczeństwa.

Regenerator rozpuszczalnika serii MAV 500 wyposażono w: zbiornik - warnik, grzałki elektryczne i pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej INOX 304, a obudowa destylatora rozpuszczalnika wykonana z blachy spawanej z epoksydowym lakierowaniem na gorąco.

Wszystkie destylarki rozpuszczalnika są wyposażone w chłodnicę miedzianą CU lub w chłodnicę kwasoodporną INOX. Standardowo w tego typu destylarkach jest również dodatkowe chłodzenie destylarki za pomocą chłodnicy wodnej (tzw. post-skraplacz). Wszystkie destylarki rozpuszczalnika serii MAV dostępne są z instalacją elektryczną w wersji antywybuchowej EEXD do strefy 1 zagrożenia wybuchem ( 2G).

Standardowo destylarki te wyposażone są w pompy z pierścieniem cieczowym do wymuszonego obiegu cieczy.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Załączniki:

Opcje wyposażenia destylarek
Tabela nominalnych możliwości destylacyjnych (L/h) w zależności od opcji wyposażenia

Destylator Automatyczny MAV500 + zbiorniki SGL2000l system TAR

instalacja recyklingowa destylatorów pracy ciagłej 2 x MAW 500 obok siebie

    Zadaj pytanie o produkt:
    Destylatory rozpuszczalnika – Do automatycznej pracy ciągłej – Mav 500