Destylatory rozpuszczalnika - Do automatycznej pracy ciągłej - Mav 335

Dane techniczne:

Efektywna pojemność zbiornika [L] 335
Geometryczna objętość zbiornika [L] 468
Napięcie / Częstotliwość V/Hz 400/50
Moc grzewcza Kw 24
Zużycie prądu A 37,5
Grzałki szt. 4
Zabezpieczenia IP 65
Średnia wydajność na godzinę * L/h 60-100
Chłodzenie destylatu – pierwszy stopień powietrzne
Chłodzenie destylatu – drugi stopień wodne
Pompa elektryczna vacuum pierścieniowo – cieczowa Poziom vacuum -0.9
Pompa elektryczna vacuum pierścieniowo – cieczowa Poziom vacuum 80 l
Moc chłodzenia za pomocą chillera CHI 1 [kW] 4,6

Filmik:

Opis:

Destylatory do rozpuszczalników serii MAV 335 służą do destylacji rozpuszczalników i rozcieńczalników, takich jak: wszelkie odmiany nitro, octanów, czy rozcieńczalników spirytusowych lub innych organicznych, a także większości rozpuszczalników i rozcieńczalników nieorganicznych.

Praca urządzenia do destylacji rozpuszczalnika odbywa się w sposób automatyczny. Cykl destylacji składa się z następujących etapów:

  1. Załadunek rozpuszczalnika brudnego (odpadowego) z przeznaczonego do tego zbiornika odbywa się w sposób automatyczny, do maksymalnego poziomu napełniania określanego poprzez zamontowany w zbiorniku pływak.
  2. Destylacja rozcieńczalnika odbywa się w sposób automatyczny i jest programowalna w stosunku do różnych poziomów temperatur.
  3. Odprowadzenie odpadu podestylacyjnego następuje w sposób automatyczny, do beczki typu handlowego przez zawór stopowy, rurkę teleskopową i pokrywę ze złączką/uszczelką na beczce.

Usuwanie odpadu podestylacyjnego odbywa się na dwa sposoby:
- „ na zimno”, czyli po wystygnięciu odpadu podestylacyjnego - opcja SFF,
- „ na gorąco” , czyli bez stygnięcia odpadu podestylacyjnego stosowane w wersji urządzenia do pracy ciągłej – opcja SFC

Tak jak wszystkie destylarki rozpuszczalników firmy Redux, również i ten destylator rozpuszczalnika serii MAV 335 jest niezawodny i bezpieczny, ponieważ jest wykonany zgodnie z surowymi normami Unii Europejskiej i został poddany licznym testom bezpieczeństwa.

Regenerator rozpuszczalnika serii MAV 335 wyposażono w: zbiornik - warnik, grzałki elektryczne i pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej INOX 304, a obudowa destylatora rozpuszczalnika wykonana z blachy spawanej z epoksydowym lakierowaniem na gorąco.

Wszystkie destylarki rozpuszczalnika są wyposażone w chłodnicę miedzianą CU lub w chłodnicę kwasoodporną INOX. Standardowo w tego typu destylarkach jest również dodatkowe chłodzenie destylarki za pomocą chłodnicy wodnej (tzw. post-skraplacz). Wszystkie destylarki rozpuszczalnika serii MAV dostępne są z instalacją elektryczną w wersji antywybuchowej EEXD do strefy 1 zagrożenia wybuchem ( 2G).

Standardowo destylarki te wyposażone są w pompy z pierścieniem cieczowym do wymuszonego obiegu cieczy.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Załączniki:

Opcje wyposażenia destylarek
Tabela nominalnych możliwości destylacyjnych (L/h) w zależności od opcji wyposażenia
widok destylarki MAW 335

Destylator Automatyczny MAV335 + 2 x zbiornik  SGL PET 1000l

Destylator MAV335 + 2 x zbiornik INOX SGL 2000l

    Zadaj pytanie o produkt:
    Destylatory rozpuszczalnika – Do automatycznej pracy ciągłej – Mav 335