Destylatory rozpuszczalnika - Ze stałym zbiornikiem - Alpha20

 

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika [l] 20l
Temp. robocza ( max w °C ) 180
Napięcie 230V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 40L
Moc grzewcza 2 kW
Olej diatermiczny 13
Waga [kg] 120/136
Wymiary[mm] 890x550hx1230

Opis:

Destylatory do rozpuszczalników serii ALPHA są linią destylatorów przechylnych ze zbiornikiem zamontowanym na stałe. Destylarki rozpuszczalnika zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników, którzy mają potrzebę destylacji zabrudzonego rozpuszczalnika w celu jego oczyszczenia z substancji takich jak: pigmenty farb, oleje, tłuszcze lub żywice. Wydajność destylacji przedmiotowych destylarek rozpuszczalnika oscyluje w zakresie od 30L do 440L w czasie 12h.

Produkowane są następujące typy destylatorów rozpuszczalników ALPHA:

 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 15 ze zbiornikiem o pojemności 15L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 20 ze zbiornikiem o pojemności 20L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 30 ze zbiornikiem o pojemności 30L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 50 ze zbiornikiem o pojemności 50L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 70 o pojemności zbiornika na rozpuszczalnik 70L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 120 ze zbiornikiem o pojemności 120L
 • Destylarka rozpuszczalnika ALPHA 200 ze zbiornikiem o pojemności 200L

Opisywany destylator rozpuszczalników – serii Alpha 20 jest wyposażony w stały zbiornik z możliwością jego przechyłu.

Odpowiedni profil wykonania destylarki rozpuszczalnika połączony z używaniem worków do destylacji Redux Bag®, zapewnia zoptymalizowane i bezpieczne wyjmowanie szlamu podestylacyjnego z destylarki do rozpuszczalników. Odbywa się to poprzez umieszczenie całego zabrudzonego rozpuszczalnika w worku destylatora, natomiast pozostały po procesie destylacji odpad (szlam) nigdy nie wchodzi w bezpośredni kontakt z osobą obsługującą destylator rozpuszczalników. Po zakończonym procesie destylacji rozpuszczalnika pozostałość podestylacyjna ze zbiornika destylarki rozpuszczalnika może być łatwo usunięta wraz z workiem do destylacji oraz zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska.

Obsługa i użytkowanie destylarki do rozpuszczalnika model ALPHA 20 są niezwykle proste, wystarczy umieścić worek Redux Bag® w zbiorniku destylarki i nalać do niego odpowiednią ilość zabrudzonego rozpuszczalnika. Następnie ustawić odpowiednią dla danego typu rozpuszczalnika (zgodnie z jego kartą charakterystyki) temperaturę destylacji i uruchomić destylator rozpuszczalnika. Po czasie ok. 30-40 minut, rozpocznie się odparowywanie rozpuszczalnika, który po skropleniu w przewodach chłodnicy (wykonanej z miedzi lub stali kwasoodpornej AISI 304), pozostanie skroplony do pojemnika na zewnątrz. Tak uzyskany destylat rozpuszczalnika może zostać ponownie użyty. Tak jak wszystkie destylatory rozpuszczalników firmy Redux, również i ta destylarka rozpuszczalnika model ALPHA 20 jest bezpieczna i niezawodna, ponieważ została wykonana według surowych norm Unii Europejskiej i została poddana licznym testom bezpieczeństwa i higieny pracy.

Destylarka rozpuszczalnika serii ALPHA 20 jest wyposażona w: zbiornik - warnik o pojemności 20 litrów, grzałkę i pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej AISI 304, a obudowę zewnętrzną destylatora rozpuszczalnika wykonano z blachy spawanej malowanej proszkowo.
Wszystkie modele destylarek do rozpuszczalników serii ALPHA są wyposażone w chłodnicę miedzianą lub w chłodnicę kwasoodporną AISI 304 z chłodzeniem powietrznym.

Regenerator rozpuszczalnika serii ALPHA 20 jest dostępny w wyposażeniu elektrycznym w wersji ADT (3G) – co oznacza że może pracować w strefie 2 oraz w wersji EEXD (2G) – dla pracy w strefie 1 lub 2 zagrożenia wybuchem.
Przy procesie destylacji rozpuszczalników przeprowadzanej w temperaturze wrzenia wyższej niż 160°C destylator rozpuszczalnika powinien być wyposażony w próżniowy generator podciśnienia pneumatyczny lub elektryczny. Wykorzystywany jest on do obniżania temperatury procesu destylacji.

Dostępne opcje wyposażenia destylarki rozpuszczalnika Alpha 20:

 • Chłodnica destylarki rozpuszczalnika : miedziana (Cu) lub nierdzewna, kwasoodporna (Inox).
 • Zabezpieczenie elektryczne destylarki rozpuszczalnika w wykonaniu dla strefy wybuchowej 1 (2G) lub 2 (2G lub 3G).
 • Worki Redux Bag® do destylarki rozpuszczalników.
 • Sprężyny do worków – umożliwiają prawidłowe ułożenie i przyleganie worka do zbiornika destylarki do rozpuszczalników.
 • Urządzenie próżniowe Vacuum (generator próżniowy)– pozwala na obniżenie temperatury wrzenia destylowanego rozpuszczalnika a także pełni funkcję gromadzenia destylatu w trakcie cyklu destylacji.
 • Wzierniki zamontowane w pokrywie zbiornika regeneratora rozpuszczalnika.
 • Możliwość doładunku brudnego rozpuszczalnika do zbiornika destylarki rozpuszczalnika po pierwszym wykonanym cyklu destylacji.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Załączniki:

Wymiary Destylatora Alpha 20-30

  Zadaj pytanie o produkt:
  Destylatory rozpuszczalnika – Ze stałym zbiornikiem – Alpha20