Destylatory rozpuszczalnika - Ze stałym zbiornikiem - Alpha15

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika [l] 15 l
Temp. robocza ( max °C ) 180
Napięcie 230V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 30L
Moc grzewcza 1,6 kW
Olej diatermiczny 12l
Waga [kg] 90/126
Wymiary[mm] 800x500hx1100

Opis:

Destylatory do rozpuszczalników serii ALPHA są najnowszą linią destylatorów przechylnych ze zbiornikiem zamontowanym na stałe. Zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników, którzy mają potrzebę destylacji zabrudzonego rozpuszczalnika w celu jego oczyszczenia z substancji takich jak: pigmenty farb, oleje, tłuszcze lub żywice. Wydajność destylacji przedmiotowych destylarek rozpuszczalnika oscyluje w zakresie od 30L do 440L w czasie 12h.

Produkowane są następujące typy destylatorów rozpuszczalników ALPHA:

 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 15 o pojemności zbiornika 15L
 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 20 o pojemności zbiornika 20L
 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 30 o pojemności zbiornika 30L
 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 50 o pojemności zbiornika 50L
 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 70 o pojemności zbiornika 70L
 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 120 o pojemności zbiornika 120L
 • Destylarka do rozpuszczalnika ALPHA 200 o pojemności zbiornika 200L

Przedmiotowa destylarka rozpuszczalników – model ALPHA 12 jest wyposażona w stały zbiornik o strukturze przechylnej.
Specjalna budowa destylarki rozpuszczalnika wraz z użyciem worków do destylacji Redux, gwarantuje optymalne i bezpieczne usuwanie szlamu podestylacyjnego z destylatora do rozpuszczalników. Poprzez umieszczenie całości mieszaniny rozpuszczalnika z zabrudzeniem w worku destylatora, pozostałe po destylacji odpady nigdy nie wchodzą w bezpośredni kontakt z operatorem. Po zakończonym procesie destylacji odpad ze zbiornika destylatora rozpuszczalnika mogą być łatwo usunięte wraz z workiem , oraz zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Użytkowanie i obsługa destylatora do rozpuszczalnika serii ALPHA 15 jest bardzo proste, wystarczy włożyć worek Redux Bag® do zbiornika destylarki i wlać zabrudzony rozpuszczalnik. Następnie ustawić odpowiednią dla danego typu rozpuszczalnika (zgodnie z kartą charakterystyki rozpuszczalnika) temperaturę destylacji i uruchomić destylarkę rozpuszczalnika. Po okresie ok. 30-40 minut, rozpocznie się odparowywanie rozpuszczalnika, który po skropleniu w przewodach chłodnicy (wykonanej z miedzi lub stali kwasoodpornej AISI 304), pozostanie skroplony do pojemnika na zewnątrz. Tak uzyskany rozpuszczalnik może zostać ponownie wykorzystany. Tak jak wszystkie destylarki firmy Redux, również i ten destylator rozpuszczalnika ALPHA 12 jest niezawodny i bezpieczny, ponieważ został skonstruowany zgodnie z surowymi normami Unii Europejskiej i został poddany licznym testom bezpieczeństwa i higieny pracy. Destylator do rozpuszczalnika serii ALPHA 12 jest wyposażony w: zbiornik - warnik, grzałkę i pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej AISI 304, a obudowa zewnętrzna destylarki rozpuszczalnika wykonana jest z blachy spawanej z epoksydowym lakierowaniem na gorąco. Wszystkie modele destylatorów do rozpuszczalników serii ALPHA są wyposażone w chłodnicę miedzianą lub w chłodnicę kwasoodporną AISI 304 z chłodzeniem powietrznym. Destylarka rozpuszczalnika serii ALPHA 12 jest dostępna w wyposażeniu elektrycznym w wersji ADT (3G) – co oznacza że może pracować w strefie 2 zagrożenia wybuchem, oraz w wersji EEXD (2G) – dla pracy w strefie 1 lub 2. Do destylacji rozpuszczalników o temp. wrzenia powyżej 160°C regenerator rozpuszczalnika powinien być wyposażona w generator próżniowy Vacuum pneumatyczny lub elektryczny. Służy on do obniżania temperatury procesu destylacji.

Dostępne opcje wyposażenia destylarki rozpuszczalnika ALPHA 12:

 • Chłodnica destylarki miedziana (Cu) lub nierdzewna, kwasoodporna (Inox).
 • Zabezpieczenie elektryczne destylarki rozpuszczalnika w wykonaniu dla strefy wybuchowej 1 (2G) lub 2 (2G lub 3G).
 • Worki Redux Bag® do destylarki rozpuszczalników.
 • Sprężyny do worków – umożliwiają prawidłowe ułożenie i przyleganie worka do zbiornika destylarki do rozpuszczalników.
 • Urządzenie próżniowe Vacuum (generator próżniowy)– pozwala na obniżenie temperatury wrzenia destylowanego rozpuszczalnika a także pełni funkcję gromadzenia destylatu w trakcie cyklu destylacji.
 • Wzierniki zamontowane w pokrywie zbiornika regeneratora rozpuszczalnika.
 • Możliwość doładunku brudnego rozpuszczalnika do zbiornika destylarki rozpuszczalnika po pierwszym wykonanym cyklu destylacji.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Załączniki:

Wymiary Destylatora Alpha 15

  Zadaj pytanie o produkt:
  Destylatory rozpuszczalnika – Ze stałym zbiornikiem – Alpha15