Zalety Przemysłowej destylacji rozpuszczalników

 • szybki zwrot inwestycji (do 12 miesięcy)
 • odzysk do 95% rozpuszczalnika
 • oszczędności na kosztach zakupu i utylizacji
 • uniezależnienie od dostawców
 • stała jakości i dostęp do rozpuszczalnika
 • wykonanie zgodne z dyrektywą ATEX
 • niskie koszty pracy urządzenia
 • pełna kontrola pojemników na rozpuszczalniki
 • wpływ na certyfikację ISO i kosztów ubezpieczenia

 

Destylatory do rozpuszczalników

 • destylacja flexo
 • destylacja flekso
 • destylacja fleksosol
 • 10l, 15l, 20l, 50l, 70l, 100l, 200l

Destylarki ze stałym zbiornikiem ALPHA 15/200l pojemności

Destylarki z wymiennym zbiornikiem 30/150l

Destylarki do automatycznej pracy ciągłej

Vacuum Destylacja próżniowa

Destylatory używane z gwarancją i inne urządzenia

Materiały Eksploatacyjne i Wynajem

Ostatnie lata przynoszą zmianę w podejściu do zagadnień związanych z ochroną środowiska i ekologią. Co za tym idzie coraz większy nacisk kładziony jest na proekologiczne rozwiązania w przemyśle. W wielu gałęziach przemysłu proces technologiczny wymaga zastosowania rozpuszczalnika. W związku z restrykcyjnymi przepisami związanymi z ochroną środowiska coraz częściej warto wykorzystać możliwości jakie daje destylacja rozpuszczalników i ponownie użyć go w procesie produkcyjnym. W innym wypadku trzeba ponieść bardzo wysokie nakłady na składowanie i utylizację odpadów niebezpiecznych. Nasza firma chce zaoferować Państwu szeroki wybór urządzeń służących do przeprowadzenia procesu destylacji na skalę przemysłową.

Sprawdź jakie są zalety przemysłowej destylacji rozpuszczalników

Jeżeli w trakcie procesu technologicznego stosujesz rozpuszczalnik to na pewno warto rozważyć jego odzyskiwanie w procesie destylacji. Zastosowanie tej metody ma bardzo wiele zalety. Przede wszystkim pozwala odzyskać nawet 95% rozpuszczalnika. Dzięki temu oszczędzasz na koszcie jego zakupu i utylizacji. Odzyskany rozpuszczalnik jest doskonałej jakości i świetnie nadaje się do ponownego użycia w procesie produkcyjnym. W ten prosty sposób możesz uzależnić się od dostawców i masz zawsze dostęp do rozpuszczalnika, o stałej jakości. Każda inwestycja musi się zwrócić. W przypadku destylarek rozpuszczalników zwrot inwestycji jest bardzo szybki, proces ten trwa około 12 miesięcy. Dzieje się tak, za sprawą niskich kosztów pracy urządzenia.

Jakie zalety ma destylowanie poliuretanu?

Kolejną zaleta destylarek rozpuszczalników jest to, że są one bardzo wysokiej jakości, wszystkie wykonane są zgodne z dyrektywą ATEX. Dzięki temu Twój zakład może szybciej uzyskać certyfikat ISO. Dodatkowo tak wysoki standard urządzeń ma wpływ na koszt ubezpieczenia, obniża wysokość składki. Bardzo ważną zaleta destylarek rozpuszczalników jest to, że masz pełną kontrolę nad pojemnikami na rozpuszczalniki, co jest bardzo ważne w procesie produkcyjnym.

Sprawdź zalety współpracy w zakresie destylacji rozpuszczalników.

Proces destylacji rozpuszczalników jest bardzo opłacalny, a na rynku można znaleźć wiele firm oferujących te urządzenia. Warto jednak wybrać naszą firmę na dostawcę destylarki rozpuszczalników. Zaletą współpracy z Redux w zakresie destylacji rozpuszczalników jest przede wszystkim to, że do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo. Przeprowadzamy szczegółowe konsultacje w zakresie doboru urządzenia, tak, aby jak najlepiej dopasować je do potrzeb klienta. Jest to możliwe ponieważ oferujemy szeroki wybór urządzeń i technologii. Często klientom podjęcie decyzji ułatwiają przeprowadzane przez nas bezpłatne testy i pokazy. Jesteśmy w stanie dostarczyć urządzenie na indywidualne zamówienie. Współpraca z Redux ma jeszcze tą zaletę, że przeprowadzamy proces uruchomienia destylarki rozpuszczalników, przeprowadzamy szkolenia z zakresu jej obsługi. Nasi klienci korzystają też z oferowanego przez nas serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, oraz materiałów eksploatacyjnych takich jak worki do destylacji. Jesteśmy przekonani, że świadczone przez nas kompleksowe usługi przekonują do współpracy z naszą firmą.

Jakie destylarki rozpuszczalników oferujemy?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów budujemy naszą ofertę tak, aby, dostosować ją do indywidualnych potrzeb klientów. Dobieramy i konfigurujemy nasze destylarki pod konkretne wymogi zabrudzeń i rodzaju rozpuszczalnika użytego w danym procesie technologicznym. Indywidualną ofertę przygotowujemy dla Państwa na podstawie informacji takich jak karta charakterystyki rozpuszczalnika, średnia miesięczna ilość zabrudzeń oraz ich rodzaj. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli omówić szczegóły. Poniżej przedstawiamy krótki opis najbardziej popularnych rodzajów destylarek rozpuszczalników.

Destylarki ze stałym zbiornikiem ALPHA o pojemności 15/200 l

Destylarki ze stałym zbiornikiem ALPHA zostały skonstruowane zgodnie z surowymi zaleceniami Unii Europejskiej, w związku z tym gwarantują higienę oraz bezpieczeństwo pracy. Urządzenia doskonale sprawdzają się do destylacji rozpuszczalnika z zanieczyszczeń takich jak pigmenty, farby, oleje, tłuszcze i żywice. Urządzenia te cechuje bardzo duża wydajność w zależności od potrzeb od 30l do 440l w ciąg u 12h. Specjalna budowa destylarek oraz zastosowane worków do destylacji naszej firmy pozwala usuwać szlam podestylacyjny, w ten sposób, że operator jest chroniony przed bezpośrednim kontaktem zanieczyszczeniami.

Destylarki z wymiennym zbiornikiem 30/150l

Kolejny rodzajem są destylatory z wymienym zbiornikiem. Oczywiście spełniają one wszystkie europejskie normy i dyrektywy. Obsługa tych destylarek została zredukowana do minimum, aby w ten sposóby zapwenić bezpieczeństwo obsługującym je pracownikom. Destylatory te zostały zbudowane tak, że zbiornik można wyjmować i zbierać rozpuszczalnik do destylacji bezpośrednio z procesu technologicznego. Kolejną ich zaletą jest możliwość pracy w systemie ciągłym dlatego nazywane są destylarkami do zadań specjalnych. Destylarki te można zakupić w różnych wersjach doposażenia, dzięki czemu można dostosować je do potrzeb konkretnego cyklu produkcyjnego.

Destylarki do automatycznej pracy ciągłej.

Destylarki rozpuszczalników do automatycznej pracy ciągłej to urządzenia MAV. Tak jak wszystkie nasze destylarki spełniają wszystkie dyrektywy i normy unijne. Destylarki te są sterowane cyfrowo, a ich oprogramowanie można indywidualnie dostosować do potrzeb klienta. Cykl pracy destylarki jest automatyczny i składa się z trzech etapów: załadunku rozpuszczalnika, destylacji rozpuszczalnika oraz doprowadzenia odpadu podestylacyjnego. Ponadto destylarki można skonfigurować tak, aby pracowały w sposób optymalny w danym procesie technologicznym.

Vacuum Destylacja próżniowa

Wysoka temperatura wrzenia niektórych rozpuszczalników sprawia, że najbezpieczniej wykonać proces ich destylacji metodą próżniową. Oferowane przez Redux urządzenie Vacuum można podłączyć do każdego destylatora, który znajduje się w naszej ofercie.Dzięki temu można przeprowadzić proces destylacji próżniowej. Urządzenia są dostępne w dwóch wersjach pneumatyczne i elektryczne. W zależności od rodzaju destylowanego rozpuszczalnika trzeba również dobrać odpowiedni rodzaj zbiornika. Zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy Państwu możliwości urządzenia Vacuum.

Destylatory używane z gwarancją i inne urządzenia.

Firma Redux współpracuje z klientami bardzo ściśle w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. W momencie kiedy potrzeby naszych klientów wzrosną kupują oni nowe większe urządzenia. Używane destylarki trafiają do nas, przechodzą one pełną diagnostykę i kontrolę pracy, oraz w razie potrzeby serwis okresowy. Takie urządzenia możemy ponownie zaoferować klientom udzielając na nie 12-sto miesięcznej gwarancji. W sprzedaży znajdują się również inne urządzenia oferowane przez naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Materiały Eksploatacyjne i Wynajem

Firma Redux dba o to, żeby zapewnić swoim klientom kompleksową usługę. Przygotowaliśmy więc szeroką ofertę materiałów eksploatacyjnych. Zaopatrzą się u nas Państwo w worki do destylacji, pastę antyadhezyjną, smar do uszczelek, różnego typu uszczelki, zawory bezpieczeństwa, termostaty i termiki bezpieczeństwa. Posiadamy również potrzebne oleje do destylatorów oraz płyny antypieniące. Chcemy ułatwić Państwu decyzję o zakupie destylarki rozpuszczalników, dlatego mamy usługę wynajmu destylarki nawet na dłuższy czas.

Rozpuszczalniki poliuretanowe

Stosuje się je w wielu gałęziach przemysłu. Bardzo popularne są w przemyśle farb i lakierów. Stosowanie w trakcie procesu technologicznego rozpuszczalników poliuretanowych, wiąże się ze znacznymi kosztami. Z tego względu wiele przedsiębiorstw stawia na odzyskiwanie tego surowca w procesie destylacji.

Sprawdź jakie są zalety destylacji poliuretanu:

 • odzyskanie do 95%% rozpuszczalnika
 • znaczne zmniejszenie kosztów zakupu i utylizacji
 • stały dostęp do rozpuszczalnika
 • stała jakość rozpuszczalnika
 • uniezależnię się od dostawców

Chcesz wprowadzić ten proces w swoim zakładzie?

Zobacz jakie są zalety naszych destylarek poliuretanu:

 • wykonane są zgodnie z dyrektywą ATEX
 • posiadają CE
 • niski koszt pracy urządzenia
 • pełna kontrola nad pracą destylarki
 • możliwość indywidualnego doposażenia destylarki
 • możliwość podłączenia systemu Vacuum

Pamiętaj, że nasza firma dostarczy Ci również materiały eksploatacyjne i dodatkowe akcesoria. Przeprowadzamy również szkolenia z zakresu obsługi destylarek oraz serwisujemy je.

Zalety naszych usług destylacji rozpuszczalników

Redux oferuje swoim klientom bardzo szeroki zakres usług, należy do nich:

Sprzedaż

Oferowane przez nas destylarki rozpuszczalników, można indywidualnie konfigurować w zależności od potrzeb danego procesu technologicznego. Służymy naszym klientom kompleksową pomocą przy wyborze odpowiedniego urządzenia. W ramach doradztwa oferujemy też testy i pokazy u klientów. Ponadto możemy przeprowadzić szkolenie pracowników.

Wynajem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy też usługę najmu długoterminowego. Pozwala ona przekonać się jak skuteczny jest proces destylacji rozpuszczalników. Zalety najmu to przede wszystkim niewielki koszt inwestycyjny, możliwość przetestowania urządzenia oraz skuteczności samego procesu destylacji. Już w czasie najmu dochodzi do zredukowania kosztów produkcji, wynikających z zakupu nowego rozpuszczalnika oraz jego transportu i utylizacji. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest redukcja powierzchni magazynowych potrzebnych do przechowywania zapasu czystego rozpuszczalnika oraz odpadów poprodukcyjnych. Wyżej wymienione zalety powodują, że 90% klientów decyduje się na zakup własnej destylarki.

Serwis

Olbrzymią zaletą współpracy z Redux jest nasz serwis. Klientom oferujemy pełen serwis zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjni. Nasi specjaliści na bieżąco rozwiązują wszystkie problemy, jakie pojawiają się w trakcie użytkowania urządzeń.

Ile kosztuje przemysłowa destylacja rozpuszczalników – Cennik

Szczegółowe informacje na temat kosztu destylacji rozpuszczalnika na skalę przemysłową, zależą od warunków jakie panują w konkretnym procesie produkcyjnym. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji.