Destylatory rozpuszczalnika - Ze stałym zbiornikiem - Alpha120

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika [l] 120l
Temp. robocza ( max w °C ) 180
Napięcie 230V-50Hz
Chłodzenie Powietrzne
Wydajność ( w litrach na 12 h ) do 240L
Moc grzewcza 12 kW
Olej diatermiczny 37
Waga [kg] 210/265kg
Wymiary[mm] 1580x1060hx1675 mm

Opis:

Destylator do rozpuszczalników serii ALPHA należy do destylatorów przechylnych ze zbiornikiem wewnątrz umieszczonym trwale. Wyprodukowano je w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników, którzy mają potrzebę destylacji zabrudzonego rozpuszczalnika w celu jego oczyszczenia z zabrudzeń typu: tłuszcze, oleje, żywice lub pigmenty farb. Wydajność procesu destylacji destylatorów przechylnych do rozpuszczalnika zawiera się w zakresie od 30L do 440L w czasie 12h.

Produkowane są następujące typy destylatorów rozpuszczalników ALPHA:

 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 15 ze zbiornikiem o pojemności 15L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 20 ze zbiornikiem o pojemności 20L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 30 ze zbiornikiem o pojemności 30L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 50 ze zbiornikiem o pojemności 50L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 70 o pojemności zbiornika na rozpuszczalnik 70L
 • Destylator rozpuszczalnika ALPHA 120 ze zbiornikiem o pojemności 120L
 • Destylarka rozpuszczalnika ALPHA 200 ze zbiornikiem o pojemności 200L

Opisywany destylator rozpuszczalników – seria ALPHA – pojemność zbiornika do destylacji – 120l, jest wyposażony w stały, przechylny zbiornik.

Użytkowanie destylarki rozpuszczalnika połączone z używaniem worków do destylacji Redux Bag®, zapewnia zoptymalizowane i bardzo bezpieczne wyjmowanie szlamu podestylacyjnego z destylarki do rozpuszczalników. Destylacja zabrudzonej mieszaniny rozpuszczalnika odbywa się bezpośrednio w worku destylatora, natomiast pozostały po procesie destylacji odpad (szlam) nigdy nie wchodzi w bezpośredni kontakt z operatorem destylatora rozpuszczalników. Po zakończonym procesie destylacji rozpuszczalnika pozostałość podestylacyjna ze zbiornika destylatora rozpuszczalnika może być łatwo usunięta wraz z workiem do destylacji oraz zutylizowana zgodnie z przepisami o utylizacji odpadów niebezpiecznych.

Obsługa destylarki do rozpuszczalnika model ALPHA 120 jest bardzo prosta; wystarczy umieścić worek Redux Bag® w zbiorniku destylarki i nalać do niego odpowiednią ilość zabrudzonego  rozpuszczalnika. Następnie ustawić odpowiednią dla destylowanego rozpuszczalnika (zgodną z jego kartą charakterystyki) temperaturę destylacji i uruchomić destylator do rozpuszczalnika. Po czasie ok. 30-40 minut, rozpocznie się odparowywanie czystego rozpuszczalnika z mieszaniny, który po skropleniu w przewodach chłodnicy (wykonanej z miedzi lub stali kwasoodpornej AISI 304), pozostanie skroplony do pojemnika na zewnątrz. Otrzymany w efekcie destylat rozpuszczalnika może bez problemu zostać ponownie użyty do np. mycia elementów.

Tak jak wszystkie destylatory sprzedawane przez firmę Redux, również i ta destylarka rozpuszczalnika - model ALPHA 120 jest bezpieczna i niezawodna, ponieważ została wykonana według surowych norm UE i została poddana licznym testom bezpieczeństwa i higieny pracy. Destylarka rozpuszczalnika typ ALPHA 120 jest wyposażona w: zbiornik o pojemności 120 litrów, grzałkę i pokrywę wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304, a obudowa zewnętrzna destylatora rozpuszczalnika wykonana jest ze stali czarnej (blachy spawanej) malowanej proszkowo. Wszystkie modele destylatorów do rozpuszczalników serii ALPHA są wyposażone w chłodnicę miedzianą lub w chłodnicę kwasoodporną AISI 304 ( w zależności od rodzaju rozpuszczalnika i substancji go zabrudzających) z chłodzeniem powietrznym.

Destylarka rozpuszczalnika serii ALPHA 120 jest dostępny w wyposażeniu elektrycznym w wersji ADT (3G) – co oznacza że może pracować w strefie 2 lub w wersji EEXD (2G) – dla pracy w strefie 1 lub 2 zagrożenia wybuchem. Przy procesie destylacji rozpuszczalników przeprowadzanej w temperaturze wrzenia wyższej niż 160°C, destylator rozpuszczalnika powinien być wyposażony w urządzenie vacuum pneumatyczne lub elektryczne. Wykorzystywane jest ono do obniżania temperatury procesu destylacji i gromadzenia destylatu.

Dostępne opcje wyposażenia destylarki rozpuszczalnika Alpha 120:

 • Chłodnica destylatora miedziana (Cu) lub nierdzewna, ze stali AISI 304. Zabezpieczenie elektryczne destylarki rozpuszczalnika w wykonaniu dla strefy wybuchowej 1 (2G) lub 2 (2G lub 3G).
 • Worki Redux Bag® do destylatora rozpuszczalników. Sprężyny (klipsy) do worków – zapewniają odpowiednie ułożenie i przyleganie worka do zbiornika destylatora do rozpuszczalników.
 • Urządzenie próżniowe Vacuum (generator próżniowy)– umożliwia obniżenie temperatury wrzenia destylowanej mieszaniny zabrudzonego rozpuszczalnika a także pełni funkcję gromadzenia destylatu w trakcie cyklu destylacji.
 • Wzierniki (okienka) zamontowane w pokrywie zbiornika regeneratora rozpuszczalnika.
 • Możliwość doładunku brudnego rozpuszczalnika do zbiornika destylatora rozpuszczalnika po pierwszym wykonanym cyklu destylacji bez konieczności otwierania pokrywy zbiornika destylarki.

UWAGA!
W destylarkach rozpuszczalnika z chłodnicą CU nie wolno stosować rozcieńczalników lub mieszanin rozpuszczalnika z zabrudzeniami, reagujących z miedzią - może to spowodować trwałe uszkodzenie chłodnicy! Destylatory rozpuszczalnika są przeznaczone do pracy w zakresie temperatury zewnętrznej od+5°C do+35 °C.

Załączniki:

Rysunek z wymiarami destylarki Alpha 120 do rozpuszczalnika

Destylator z Vacuum "Destylacja próżniowa" wymiary Alpha 120plus Vacum GVS

  Zadaj pytanie o produkt:
  Destylatory rozpuszczalnika – Ze stałym zbiornikiem – Alpha120